• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Co możemy robić ciekawego w długi weekend?

Długie weekendy to fantastyczne rozwiązanie – przecież jeśli sprawnie podejdziemy do tego, bardzo prawdopodobne, że będziemy mieli przykładowo 5 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są dobre, nie powinny być także być za częste – ciągle Polacy są narodem na dorobku, ale bez dwóch zdań odpoczynek każdemu pracującemu się należy. Jednakże nikt nie powiedział, iż musimy definitywnie siedzieć w dłuższy weekend we własnym mieszkaniu, ogródku bądź na działce. To takie schematyczne… Dużo lepszym pomysłem może być wycieczka za granicę. Choćby wycieczka do Budapesztu, Wiednia albo Wenecji.

Co roku, szczególnie wycieczki last minute, są w trakcie długich weekendów sprzedawane prawie tak szybko jak świeże pieczywo. To bardzo dobrze, przecież poznawanie odmiennych państw, kultur, potraw, itp. jest bardzo ciekawe, lecz również rozwijające. Na zagraniczną wycieczkę możemy udać się samemu, ew. z grupą znajomych, lecz również z biurem podróży. Z pewnością druga opcja jest tańsza. W końcu jeśli chcielibyśmy spędzić weekend w Porto – przykładowo, sam transport to niemały koszt. Choć nie jest to regułą. Wydaje się jednak, iż oba rozwiązania mają całkiem sporo zalet.

Dla osób, które wolałyby jechać autem, a na dodatek nie mają za dużo czasu oraz pieniędzy, można polecić zwiedzanie naszego kraju. Przecież chociażby Sandomierz to miejsce, w którym można bardzo miło spędzić czas. Bardzo ciekawe są także zamki, które pokazują burzliwą historię Polski. Dla osób, które raczej nie przepadają za tłumami, definitywnie można odradzić Zakopane. Zakopane to szalenie popularny kurort wakacyjny, lecz kiedy są długie weekendy, zimowa stolica Polski jest oblężona przez turystów – zwłaszcza tych z Warszawy.
link: serwis

Categories: Turystyka

Comments are closed.