• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

W ostatnim czasie dużo słyszy się o zanieczyszczeniu powietrza, szczególnie w sporych skupiskach miejskich. Takie informacje są bardzo martwiące. Ludzie, którzy nawet odrobinę myślą perspektywicznie są zmuszeni przytaknąć, że taki fakt nie powinien być lekceważony. Jeśli każdy rozważył w jaki sposób może osobiście przysłużyć się do zredukowania emisji zanieczyszczeń, to dylemat w dużej mierze zostałby wyeliminowany. Co powinno się wziąć pod rozwagę? Przeanalizujmy czym ogrzewamy nasze domostwa?

Węgiel to zdecydowanie nieekologiczny opał. Czym można go podmienić? Myślałeś o zaskakujących właściwościach brykietu oraz pelletu? Brykiet a także pellet powstaje z wiórów drzewnych. Po poddaniu go przetworzeniu wspaniale przydaje się do palenia w kominku lub specjalnie dostosowanym kotle na pellet. Do produkcji tego materiału nie wytrzebia się wielkich okolic lasu, raptem posługuje się odpady. W takim układzie nie niszczymy środowiska! Brykiet i pellet odróżnia wysoka wartość opałowa oraz śladowa zawartość popiołu. Poza tym brykiet i pellet jest bardzo czystym i komfortowym paliwem.

W sklepach internetowych można kupić pellet i brykiet wytworzony z różnorakich gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał wytworzony z wiórów drzewa dębowego.

Reasumując przeanalizowane kwestie należy myśleć o czystym powietrzu. Wtedy zawsze dostosujemy opał do aktualnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.