• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Selekcja oraz zakup odpowiednich desek podłogowych nie przybliży nas do posiadania należytej podłogi, o ile razem z tym nie wyposażymy się w skutecznie dopasowane elementy wykończeniowe, a zwłaszcza listwy przypodłogowe oraz dodatki ułatwiające montaż. Wydawałoby się błahy problem owocuje różnorakimi technicznymi oraz estetycznymi wyjściami, jakie trzeba drobiazgowo przeanalizować; robimy w rezultacie projekt na długie lata, lokując w to niebłahe fundusze. Naczelnym ustaleniem, jakie należy powziąć będzie to stosujące się do materiału, z którego zrobione będą listwy, dalej trzeba by spojrzeć na ich użyteczny konspekt.

Listwy przypodłogowe Warszawa

Listwy MDF

Wykonana z włókien drzewnych o umiarkowanej gęstości, posiada wiele przydatnych zalet. Giętkość a także łatwość formowania jej materiału powodują, że świetnie nada się ona do pokrycia płaszczyzny nieregularnej. Mleczne listwy przypodłogowe MDF są szczególnie zalecane do stosowania w pomieszczeniach, w których mamy do czynienia ze sporą ilością okablowań; posiadają one albowiem niewidoczne z zewnątrz żłobienia układające oraz chowające uprzednio zauważalne elementy. Z kolei ich prosta w nanoszeniu emalii płaszczyzna przynosi możliwość przemalowania bieli na swobodnie wybrany odcień.

Listwy przypodłogowe PCV

Standardowa i wyjątkowo łatwa w montażu listwa wykonana z surowca syntetycznego o sporej wytrzymałości na zniszczenia oraz na czyszczenie rozpuszczalnikami. Dzięki możliwości zrealizowania na ich powierzchni drewnopodobnego motywu, listwy przypodłogowe PCV mogą być wykończeniem, jakie bardzo łatwo skonfrontujemy z wszelkim rodzajem paneli podłogowych. Niewielka cena i nieograniczony wybór motywów powodują, iż są uznaną formą wykończenia podłogi wykonanej z paneli. Pamiętajmy ponadto, iż wspomniane listwy nie nadają się do własnoręcznego przemalowywania.

Gdy wyłonimy już gatunek listwy wykończeniowej, zyskajmy pewność, że zaopatrzyliśmy się w wystarczającą miarę elementów wykończeniowych (pozornie całkiem podobne do siebie, posiadają różne, wykluczające się funkcje).

Categories: Nieruchomości

Comments are closed.